Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Projekty POIG

Lista Beneficjentów

Zobacz Listę Beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka więcej >

Stan wdrożenia Funduszy Europejskich

Zapoznaj się z aktualnym poziomem wykorzystania środków więcej >

Ewaluacja

Dowiedz się, czym jest ewaluacja pomocy z funduszy europejskich i jakie są jej cele więcej >

Zasady Promocji Funduszy Europejskich

Tutaj znajdziesz informacje o zasadach promocji Programu, zasadach oznaczania projektów oraz niezbędne materiały i dokumenty więcej >

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a przyślemy Ci najnowsze informacje o Funduszach Europejskich.

Polecane wydarzenia

grudzień 2014
PWŚCPSN
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 

Sprawdź, czy otrzymasz jeszcze dotację na realizację projektuZobacz, co zmieniło się wokół Ciebie dzięki Funduszom Europejskim
18-12-2014

Obradował Prekomitet Monitorujący Program Inteligentny Rozwój

W oczekiwaniu na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przyjęcia Programu Inteligentny Rozwój (PO IR), w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju obradował Prekomitet Monitorujący program. Celem spotkania była dyskusja o sposobie wdrażania PO IR, w tym o kryteriach wyboru projektów w działaniach wdrażanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Posiedzeniu przewodniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
więcej
18-12-2014

Temat na czasie: start–upy

AIP Seed Capital (AIP) zwiększa kwoty inwestycji w start-upy ze 100 do 500 tys. zł. Fundusz, który powstał przy Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, zamierza zainwestować  w innowacyjne projekty biznesowe w zamian za udziały w nowo utworzonych spółkach. Szanse mają zwłaszcza projekty z  takich dziedzin jak ICT, biotechnologia, medycyna czy chemia.

więcej
17-12-2014
Wiceministrowie Iwona Wendel i Marek Ratajczak

System instytucjonalny Programu Inteligentny Rozwój

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel podpisała 17 grudnia 2014 r. porozumienia w sprawie systemu realizacji Programu Inteligentny Rozwój (PO IR). Funkcje tzw. Instytucji Pośredniczących, pełnić będą Ministerstwo Gospodarki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Stroną porozumienia z NCBiR jest również Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jako organ nadzorujący działalność Centrum.

więcej
15-12-2014
Flaga Unii Europejskiej

Stan negocjacji programów na lata 2014-2020

Polska oficjalnie przekazała Komisji Europejskiej wszystkie programy na lata 2014-2020. Dwa z nich – Polska Cyfrowa oraz Pomoc Techniczna – zostały już zaakceptowane.

więcej
12-12-2014
Komórka

Nowa metoda regeneracji uszkodzonego serca

Naukowcy z południa Polski, w tym ze Śląskiego Centrum Chorób Serca (SCCS) w Zabrzu w którym operował prof. Zbigniew Religa, zakończyli realizację projektu dotyczącego regeneracji mięśnia sercowego z wykorzystaniem sercowych komórek macierzystych. Przedsięwzięcie otrzymało ponad 6,7 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
10-12-2014

Program Inteligentny Rozwój przesłany do Komisji Europejskiej

Najważniejszym założeniem Programu Inteligentny Rozwój jest wsparcie realizacji projektów badawczo-rozwojowych prowadzonych wspólnie przez przedsiębiorców i sektor nauki oraz wdrożenie ich wyników na rynek. – Program ma umożliwić skuteczne przejście „od pomysłu do rynku”, poprzez przekształcanie pomysłów w niespotykane dotąd produkty, usługi i technologie. Realizowane będą projekty wpisujące się w tzw. inteligentne specjalizacje, czyli w te dziedziny gospodarki i nauki, które stanowią potencjał rozwojowy kraju i regionów – podkreśla minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. Inteligentny Rozwój to drugi pod względem budżetu program na lata 2014-2020 i największy w Unii Europejskiej program finansujący badania, rozwój oraz innowacje. 9 grudnia 2014 r. został oficjalnie przekazany Komisji Europejskiej przez system SFC.

więcej
05-12-2014
Silos

Ekologiczny i zdrowy olej

Bardzo często zdarza się, że ludzie który chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów unikają spożywania tłuszczu. Jednak – wbrew obiegowej opinii – nie wszystkie tłuszcze  – szkodzą naszemu zdrowiu, wręcz przeciwnie. Szczególnymi właściwościami prozdrowotnymi charakteryzują się nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte m.in. w olejach roślinnych.

więcej
05-12-2014
próbówka

Rozwiązania dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego

8 grudnia 2014 r. odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt "Zastosowanie pochodnych poliizoprenoidów jako nośników leków i regulatorów metabolizmu", którego beneficjentem jest Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska